Whiplash

Miles Teller alias Peter Hayes z Divergencie v roli akej ho nespoznáte. Vo filme Whiplash Vás očarí a neskutočne namotivuje. Bude to stáť za to, pretože tu priam exceluje. Hoci je to hudobný film, verte mi, že ani zďaleka to nie je len o hudbe.

Talentovaný jazzový bubeník Andrew Neiman ( Miles Teller) sa chce sa dostať na hudobné konzervatórium v New Yorku, no stále je nerozhodný. V jeden večer, keď práve trénuje, všimne si ho náhodou Terence Fletcher ( J.K. Simmons), dirigent a zároveň geniálny učiteľ. Avšak nelichotivo známy svojimi bolestne tvrdými metódami výučby. Hoci to stretnutie nevypáli najlepšie v Andrewovi  sa niečo zlomí. Konečne si uvedomí, čo naozaj chce a začne byť oddaný svojmu cieľu. Na druhý deň sa Andrew na požiadavku Fletchera pridá k jeho kapele. Najprv funguje ako záskok, no neskôr sa všetko zmení a on má šancu ukázať čo v ňom skutočne je. A práve teraz sa všetko začína- hra so psychikou mladého človeka, ktorý sa rozhodol dostať  za hranicu svojich možností. Najskôr nadšenie sa vzápätí mení na posadnutosť, ktorá je nad rámec chápania bežného človeka. Hnev, bolesť, pot a krv budete cítiť na vlastnej koži. Ak odolá stane sa z neho legenda, ktorá ostane v pamäti ľudí ešte dlh
o, ak nie stratí všetko, pretože čokoľvek kedy mal vrazil do svojho jedného jediného sna- stať sa majstrom svojho remesla.

Veronika Radobická

Golem

sara-golem3