Prečo byť dobrovoľníkom ?

Prečo byť dobrovolníkom ?    Dňa 26.92016 zavítali na Gymnázium Andreja Kmeťa nezvyčajní hostia. Títo ľudia sú niečim  nezvyčajní, líšia sa od iných jedinečnou vlastnosťou, nezištnosťou.  Táto vlastnosť nie je jediná vec, čo ich spája, ale je to aj to, že sú dobrovoľníci.

V sprievode milej pani Martiny Strmeňovej sa nám predstavili  Martin Tóčik, Anastasia Pobednova a Belinda Rašnerová. Dnes prišli preto, aby nám rozpovedali Prečo byť dobrovolníkom ?aké to je, robiť niečo len pre pocit dobra. Postupne si vypočúvame príbehy všetkých štyroch hostí, zisťujeme, že možno boli takí istí ako my.  Kedysi dávno, by ich ani nenapadlo, že budú niečo, ako dobrovoľníčenie robiť. No rôzne životné situácie, či chuť robiť niečo, čo ich baví, alebo potreba pomôcť vyriešiť nejaký problém, či ukázať ľuďom iný pohľad na vec ich priviedla na cestu dobrovoľníctva. A myslím si, že tak ako aj z nej už len tak ľahko nezídu.

Kto to ale ten dobrovoľník je ? Je Prečo byť dobrovolníkom ?to človek, ktorý sa rozhodol nezištne pomôcť dobrej myšlienke. Dobrou myšlienkou môže byť od venčenia psov v útulku, cez zbierky pre deti v detských domovoch až po zbieranie podpisov na petíciu čokoľvek. Hlavné je nájsť si niečo, čo vás baví a z čoho máte dobrý pocit a pocit, že má zmysel za to bojovať a snažiť sa.

Byť dobrovoľníkom nemusí byť ľahké, ľudia sa na vás môžu pozerať ako na bláznov, avšak netreba sa báť.  Keď už robíte niečo, čomu dostatočne veríte nikto nenájde dostatočný argPrečo byť dobrovolníkom ?ument na to aby vás presvedčil o opaku Hlavné je vedieť, že to, čo robíte stojí za to.

Na záver len dodávam, že nezáleží na tom, aký veľký skutok je, ale záleží na tom ako veľmi mu veríte, a ako veľmi vám na ňom záleží.

Sára Dolná

Golem

sara-golem3