Noc v škole

Ako iste mnohí viete i tento rok sa na našej škole 14. novembra 2014  uskutočnila obľúbená udalosť, Noc v škole, ktorá sa pomaly, ale isto stáva každoročnou tradíciou.

noc

 

Tejto noci za zúčastnilo okolo päťdesiat  žiakov s očakávaním, že sa zabavia aspoň tak dobre, ako po minulé roky. Tohtoročná Noc v škole sa od  ostatných líšila hlavne tým, že naša  šikovná organizátorka Mirka Hrbková, žiačka  druhého ročníka,organizovala udalosť cez projekt Komprax, o ktorom väčšina z náš určite počula, alebo sa ho dokonca zúčastnila.

Komprax a financie, ktoré boli Mirke poskytnuté jej rozšírili okruh možností hlavne pri nakupovaní cien, občerstvenia a pomôcok potrebných na výrobu výzdoby. Mirkiným cieľom nebolo popracovať len na vizuálnej stránke, ale i na tom aby  sa  žiaci medzi sebou viac spoznali, aby bola vytvorená príjemná, zábavná atmosféra a aby sme čas v škole trávili aj inak, ako sedením v laviciach a študovaním.

Žiaci sa začali schádzať okolo šiestej hodiny večer. Všetci  sa postupne aklimatizovali v našej škole, ktorá sa im na najbližších pár hodín mala stať domovom. Miestom hlavného diania sa stala gymnastická telocvična ktorá sa vďaka šikovným rukám niektorých žiačiek našej školy zmenila na nepoznanie. Miestnosť bola vyzdobená v Halloweenskej tematike, ktorá bola i tematikou celej udalosti. Dievčatá si naozaj dali záležať a ochotne pre všetkých zúčastnených okrem výzdoby  pripravili aj  občerstvenie ktoré bolo nielen veľmi chutné, ale popracovali aj na jeho vizuálnej stránke.

Predpoveď večera znela veľmi sľubne, čakalo nás široké spektrum aktivít. Večer sa začal v súťaživom duchu, niektorí žiaci sa zúčastnili tanečnej súťaže, iný zase súťaže o najlepšieho „Jedáka“. Celé dianie sprevádzala starostlivo povyberaná hudba. Neskôr sa niektorí študenti presunuli na workshop, kde si zlepšovali svoje komunikačné schopnosti ako i schopnosť pracovať v kolektíve, zábavnou formou. Ostatní študenti sa zatiaľ zabávali pozeraním filmov, alebo sa stali súčasťou  tanečnej zábavy odohrávajúcej sa v gymnastickej telocvični, ktorá v ten večer zohrala naozaj významnú úlohu. Avšak ani telocvičňa nachádzajúca sa v katolíckej škole nezostala bez života. V nej sa odohrávali celý večer športové zápasy  rôzneho charakteru. Bolo naozaj zaujímavé vidieť, ako sa miesto kde sa počas bežných dní nachádzajú ustarostení študenti ponáhľajúci sa na hodinu zmenilo na miesto plné zábavy a ozývajúceho sa smiechu.

Samozrejme, netreba zabudnúť spomenúť ani pánov profesorov a profesorku ktorý na nás celý ten čas starostlivo dohliadali. S pribúdajúcimi hodinami sa niektorí študenti rozhodli oddychovať a iní zase pokračovali v zábave až do rána. Ráno nastalo upratovanie a postupné odchádzanie študentov.

Neskôr sme sa  spýtali organizátorky Mirky či bola spokojná s tým ako dlho očakávaná akcia prebiehala.

Mirka nám odvetila, že síce bola veľmi spokojná no aj tak by sa našlo pár detailov, ktoré jej nevyšli presne tak, ako si predstavovala. My si myslíme, že vzhľadom na to, že to bola jedna z prvých akcií ktoré Mirka organizovala zvládla  to celé bravúrne.

Ďakujeme aj jej aj pánom profesorom  i profesorke , že sa táto udalosť mohla uskutočniť a všetci sme sa tak dobre zabavili.

Andrea Nemcová II.A

Golem

sara-golem3