Jašterice Metal Fest 2015

Už 29.8.2015  sa bude v Banskej Štiavnici konať  metalový festival  Jašterice Metal Fest. 


 Jašterice Metal Fest

Premiérový ročník festivalu Jašterice Metal Fest 2015 sľubuje množstvo skvelej hudby, ako však vznikla myšlienka organizovať podobnú akciu, sme sa pýtali jedného z organizátorov – Mirona Breznoščáka.

„Myšlienka skrsla, keď nás (mňa a Lukáša Laca) oslovila Beata Nemcová, či by sme nemali záujem vymyslieť nejaké kultúrne akcie na nádvorí pred Café Jašterice. Priestor si priam pýta niečo také ako projekcie, alebo koncerty a párkrát sa tam už niečo podobné konalo. Prvý impulz bol organizovať rockové a metalové koncerty pravidelne, keďže tento druh alternatívnej kultúry v Štiavnici absentuje. Ako pokus sme sa rozhodli pre formát jednorázovej akcie formou mini festivalu.“

„Oslovili sme kapely, známych z rádií a webov, Rudiho Rusa z Headbanger_FM, spisovateľa Juraja Červenáka a výsledok je nakoniec celodenný festival s 10 kapelami, pričom mnohé sme museli odmietnuť.“ dodal Miron Breznoščák. 

Všetko odštartujú POX VOBISCUM

Program ponúkne skutočne pestrý výber kapiel. Celé podujatie odštartujú domáci POX VOBISCUM a to už o 12:00 hod.  na nádvorí pred Café- Bar Jašterice. Festival bude pokračovať s kapelou PSEUDOSAPIENS z Revúcej.  Po nich sa na pódiu predstavia ACID FORCE, ktorí hrali aj na festivale Brutal Assault.

Ďalej sa môžete tešiť aj na kapely SUNITYGAZDASGRINDTHE INFINITE WITHIN, či ATTACK OF RAGE

Thrash metalová skupina MAJSTER KAT sa predstaví o 19:00 hod. O 20:00 hod. vystúpi  BRAINSCAN a celý festival uzavrie  legendárna skupina Pištu Vandala ČAD, ktorý príde zahrať koncert rovno zo štúdia jeho relácie Obludárium.


Pomoc pre OZ Túlavá Labka 

Prvý ročník festivalu nebude len o  kvalitnej hudbe, no i o pomoci druhým. Organizátori sa rozhodli venovať výťažok z akcie OZ Túlavá Labka. Túlavá Labka je združením, ktoré pôsobí v Banskej Štiavnici, kde pomáha zvieratkám, ktoré to potrebujú. 

Bola však pomoc Túlavej Labke zámerom organizátorov už od začiatku? Odpovedal nám Miron Breznoščák : „Od začiatku sme vedeli, že to bude benefičná akcia, pre OZ Túlavá labka sme už niekoľko koncertov organizovali a toto by sme ani inak nemohli.“ 


Praktické informácie a podrobný program…

Kde: Nádvorie pred Café- Bar Jašterice  Kedy: 29.8.2015 od 12:00 hod. Vstup: 6,60 € 

Program : 

12:00 – POX VOBISCUM 
13:00 – PSEUDOSAPIENS 
14:00 – ACID FORCE 
15:00 – SUNITY 
16:00 – GAZDASGRIND 
17:00 – THE INFINITE WITHIN 
18:00 – ATTACK OF RAGE 
19:00 – MAJSTER KAT 
20:00 – BRAINSCAN 
21:00 – ČAD 

Viac info. – https://sites.google.com/site/jastericefest/ 

https://www.facebook.com/events/416225461914098/

Krásna atmosféra historického mesta, program plný kvalitných kapiel a krásny zámer pomáhať tým, ktorí to potrebujú. To všetko už o pár dní  ponúkne prvý ročník festivalu Jašterice Metal Fest 2015 preto neváhajte a príďte si ho vychutnať aj vy!

Tešíme sa na Vás ! 

Miroslava Luptáková 

Redakcia GOLEM