IMATRIKULÁCIE OČAMI CÉČKAROV

1IMATRIKULÁCIE OČAMI CÉČKAROVImatrikulácie- postrach každého prváka alebo aj ako sa vyhrážať nevinným študentom bez dostihnutia spravodlivosti. Od začiatku septembra väčšinu z nás prenasledovali nočné mory o našich tretiakoch stojacimi nad nami s bičom v ruke a nekonečnou mocou zosmiešniť nás pred celou školou.

Prvý mesiac nás čakalo pár vyhrážok na tabuli a estetických úprav lavíc a stoličiek v súlade s feng-shui. Október začal falošným poplachom kde sme vyzerali ako vzorkovníky v drogérií a boli nastúpení pred školou ako kačičky. Potom nás však na naše sklamanie poslali naspäť do tried. A to bol ten zlomový moment v histórií sveta kedy sa 1.C začala tešiť na imačky.

Vyše týždňa pred príchodom dňa D sa po celej škole začal šíriť jeho dátum. Medzitým nás Sensei­/zradca stihol ubezpečiť že nič také ako imatrikulácie sa konať nebude a my budeme písať písomku z matematiky. Vedeli sme že je zle, keď sa tretiaci začali skempovať vo svojich triedach a „nenápadne“ zaťahovať žalúzie. Cez tretiu hodinu už každý zmierený s tým čo bude nasledovať hypnotizoval dvere a vysielal intergalaktické signály domov maminke.

Zrazu silou hurikánu Katrina a hlukom pri ktorom by sa aj babkin vysávač mohol strčiť nám do triedy vbehlo vyškerené niečo v maskáčoch a pomocou zbraní všeho druhu nás vyštvalo von. Do kulturáku sme sa už presúvali vo fancy čiapočkách ktoré sme vyfasovali a s rôznymi druhmi moustachov podľa najnovšej mexickej módy. Po príchode kým sa naši mučitelia pripravovali, my sme sa zabávali na našich potenciálnych vojenských profilovkách na facebook.

V tom to prišlo. Dve z hlavných mučiteliek (ktoré celým programom preplávali s humorom) chytili do rúk mikrofón a už sme len napäto čakali kým budeme počuť svoje meno. Úlohy boli pestré, no zväčša spojené s jedlom ako také jedenie špagiet kde sa ukázala hlboká inteligencia a chápanie 1.C. Alebo aj také prevliekanie vajíčka cez chalanské nohavice sa ukázalo ako veľmi záživné. Hlavne keď mal dotyčný na sebe skinny jeansy (ďakujeme dnešnej móde za tento vynález). S tým  sa spája aj jedna z najtradičnejších úloh a to: módna prehliadka. Tá samozrejme nesklamala a účastníci, diváci aj porota si ju patrične užili. No naši tretiaci nás v tom nenechali samých a celú módnu prehliadku zahájila krásna modelka Saška, ktorá zlepšila už aj tak dobrú náladu a z nás opadli aj posledné zbytky nervozity a hanblivosti

. Celé imatrikulácie sa niesli v súdržnom duchu a  odchádzali sme s kopou skvelých zážitkov a s nájdenými krstnými rodičmi. Ďakujeme tretiakom za prekvapivo príjemné imačky a ich čas, ktorý kvôli nám obetovali.

Nikoletta Zeleňanská, Tereza Kršková a Veronika Petrášová za pomoci spolužiakov v mene 1.C

Golem

sara-golem3