Hodnosť – dobrovoľník

 Prejdem cez dokorán otvorenú, hrdzavú bránu, s nasprejovaným nápisom happy dog v dolnom rohu. Tak ako takmer každú stredu sa pred vstupom do útulku stretnem s dvomi ženami ktoré majú dnes službu. V ich očiach vidno drobnú úľavu, a náznak prekvapenia. Sú rady že niekto prišiel, dnes to budú mať opäť o čosi ľahšie. Nespútanú radosť mi však prejavia až natešené psíky, ktoré vedia že po celom dni prišiel čas venčenia. Útulok na Brezovej ulici číslo 4 opäť nachvíľu ožije.

Myšlienka dobrovoľníctva sa páči každému, zložitejšie to je keď príde na lámanie chleba. V Banskej Štiavnici takýchtoHodnosť - dobrovoľník možností nie je veľa. Pokiaľ však naozaj chcete, a nemáte vysoké nároky tak tu je jedna možnosť.  Je ňou zvierací útulok Túlavá labka, v ktorom momentálne hľadajú rôzne typy ľudí na výpomoc. Najhľadanejšou pozíciou je takzvaný venčiar. Ako už z názvu vyplýva je to človek, ktorý raz alebo viackrát do týždňa príde do útulku, zoberie si jedného až dvoch psíkov a hodinku sa s nimi prechádza. Spoločnosť vám pravdepodobne bude robiť niekto z ľudí, ktorí majú v ten deň a o tomto čase službu.  Venčiť sa chodí v týchto časoch:

    Hodnosť - dobrovoľník    Pondelok- 13:00/15:00

        Utorok- 16:00

         Streda- 13:30

         Štvrtok- 13:30

         Piatok- 15:30

Časy nie sú úplne stále, preto je dobre pre istotu zavolať Zdenke (0944554885) ktorá, by vám mala vedieť povedať presne o koľkej v ktorý deň. V hľadáčiku sa okrem venčenia psov nachádzajú aj pozície ako prepravca chorých zvieratiek, fotograf, prekladateľ do nemčiny a angličtiny, dočasný opatrovníci či vkladači inzerátov na bazoš. Viac o týchto funkciách sa môžeš dozvedieť na ich FB stránke: OZ Túlavá labka. Takisto ich kontaktuj cez správu pokiaľ máš záujem pomôcť akýmkoľvek spôsobom.

Týždenne premárniš hneď niekoľko desiatok hodín svojho voľného času viac-menej ničnerobením. Nedokázal by si jednu z nich obetovať? Pre dobrú vec, bez nároku na čokoľvek, pre dobrý pocit a za pár úsmevov. Stačilo by nás desať. Dvaja na každý deň v týždni a útulok by fungoval vďaka nám krásne. Porozmýšľaj nad tým, povedz aj kamarátom a príď si to aspoň raz vyskúšať…

Jakub Seneši, II.C

Golem

sara-golem3