Filmový festival Hviezdne noci Bytča 2015 – Festival plný hviezd!

V dňoch 27 až 30.8 sa v Bytči bude konať premiérový ročník filmového festivalu Hviezdne Noci.

          hviezdne noci Hviezdne noci


Premietanie sa bude konať celkom na troch miestach a to v miestnom kine v dome kultúry, v stavbe Bytčianskej synagógy a na nádvorí Bytčianskeho renesančného kaštieľa.

„Bytča by mala vyťažiť zo svojho potenciálu. Je to dobré mesto na organizovanie kultúrnych podujatí vzhľadom na svoju polohu a historické kulisy. Preto sme sa rozhodli festival zorganizovať a dúfame, že sa sľubne rozbehne,“  vyjadril sa riaditeľ festivalu Peter Gärtner.

Podujatie ponúkne celkom 17 filmov rozdelených do 4 sekcií.

Diváci si tak môžu vychutnať filmy zo slovenskej kinematografie v sekcii SLOVENSKÝ FENOMÉN. Táto sekcia bude venovaná téme 4xJánošík, v rámci ktorej budú mať návštevníci možnosť vidieť všetky 4 filmové prevedenia Jánošíka.

Filmy s hudobnou tematikou ponúkne sekcia FILM A HUDBA a sekcia FILM A ZEMEPIS nás zavedie k fínskej národnej kinematografii. V sekcii FILM A HISTÓRIA ožije vďaka filmu jedno historické obdobie a to konkrétne obdobie 2. svetovej vojny.

Nebude chýbať ani sprievodný program. 

Do sprievodného programu organizátori zaradili aj koncerty kapiel MAX BAZOWSKI či ELECTIONS IN THE DEAFTOWNS, ktoré sa budú konať v priestoroch synagógy . Chýbať nebude ani program pre najmenších návštevníkov. 

Podrobný program a ďalšie užitočné informácie nájdete tu: http://hviezdnenoci.sk/

Prvý ročník festivalu Hviezdne noci sľubuje skutočne množstvo kvalitných filmov, preto neváhajte a príďte si vychutnať hviezdy filmového plátna už od 27.8.2015.

Miroslava Luptáková