Eva Nová

 

Vynikajúci film, ktorý pochádza z rúk slovenských tvorcov. Myslíte, že toto je utópia? Nie, skutočne je to tak! 

Vynikajúci film, ktorý pochádza z rúk slovenských tvorcov. Myslíte, že toto je utópia? Nie, skutočne je to tak. Keď sa spojí skvelá Emília Vášáryová v hlavnej úlohe ako Eva Nová s talentovaným režisérom Markom Škopom vznikne kvalitný celovečerný hraný debut.

Zdroj fotografie: http://www.acfk.cz/filmy/eva-nova/
Zdroj fotografie: http://www.acfk.cz/filmy/eva-nova/

Eva predstavuje voľakedy známu herečku, ktorá je  však dnes už len abstinujúcou alkoholičkou. Znovu sa chce vrátiť do normálneho života, avšak nič už nebude ako predtým. Vydáva sa na cestu nápravy, ktorá je zložitá, no na konci bude stáť za to. Film brilantne vykresľuje narušený vzťah matky a syna (Milan Ondrík)  Človeka, ktorého zranila najviac, ktorý trpel kvôli jej predošlému manželstvu a alkoholizmu. Tento film je pozoruhodný tým, že v ňom nenájdete žiadnu hudbu okrem jednej jedinej scény.

Od premiéry na konci minulého roka bol film uvedený na mnohých medzinárodných festivaloch, kde získal niekoľko ocenení. Zároveň získal v piatich kategóriách národnú filmovú cenu Slnko v sieti. A najväčšie ohromenie? Taktiež je nominovaný na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied ( AMPAS), čiže bude bojovať o Oscara. Film nie je teda úplnou novinkou, takže v kinách ho už nenájdete. No stále si ho môžete pozrieť online alebo stiahnuť do notebooku. Verte mi, že neoľutujete takto strávený večer.

Autor : Veronika Radobická

Golem

sara-golem3