17. ročník filmového semináru 4 živly -ZMYSLY-

4 živly 4 živly 4 živly

 

Počas tohto leta sa v Banskej Štiavnici uskutoční už 17. ročník filmového semináru  4 živly. V dňoch  5. až 9.8 2015 budete mať možnosť vychutnať si okrem množstva premietaní aj diskusie s tvorcami či filmovými teoretikmi.

Hlavnou tému tohtoročných 4 živlov budú – ZMYSLY, preto neváhajte a príďte potešiť tie svoje!     


Na čo sa môžete tešiť ?

Tak, ako tomu bolo po minulé roky, aj nadchádzajúce 4 živly vám svojim programom umožnia pozrieť sa na tému -ZMYSLY- z najrôznejších uhlov pohľadu. Čaká na vás pestrý výber filmov ako napríklad:  Modrý zamat, Rozhovor, Anjelsky podiel, Cudzí obed. 

Veľkým lákadlom bude určite aj film Taxidermia, ktorý príde uviesť  samotný režisér filmu György Pálfi. György Pálfi sa režisérsky podpísal na filmoch ako  napríklad:  Nie som tvoj priateľ, Voľný pád, Hukkle a mnohých ďalších.                                                                         

Zo slovenskej tvorby to budú filmy V tichu, či 3D film Kuku. V obsadení filmu režiséra Zdenka Jiráského (V tichu) uvidíte Kristínu Svarinuskú, Danu Košickú, Laca Hrušovského či Jána Galloviča. Premietanie tohto filmu bude spojené aj s diskusiou zameranou na reflexiu tragických historických udalostí Slovenska.  V predpremiére  si môžete vychutnať aj hraný debut dokumentaristu Ivana Ostrochovského, drámu Koza.

Chýbať nebude ani  blok animovaných filmov, experimentálnej kinematografie, či pútavé dokumenty: Bzučanie hmyzu, Rodinné jedlá.

                4 živly4 živly4 živly4 živly


Nebudú to však  len filmy, ktoré vás budú baviť !

4zivlyOkrem filmov sa môžete tešiť aj na množstvo zaujímavých hostí.  Jedným z nich bude už vyššie spomínaný György Pálfi, ktorý povedie aj jeden z master classov. Master classy si pre vás pripravia aj zvukový majster Dušan Kozák, strihačka Alexandra Gojdičová, hudobný skladateľ Marek Piaček a svetelná dizajnérka Laura Murguía Sanchez.

Už viac menej tradične na vás čaká aj bohatý a zmyselný hudobný program. 

V spolupráci s kaviarňami Art Café a Archanjel pripravil seminár viacero koncertov (Saténové ruky, Juraj Griglak Trio,…) a večerných párty.   Krásnym momentom prepojenia hudby a filmu bude aj tento rok premietanie nemého filmu (Milenky starého kriminálnika) so živým hudobným sprievodom (české zoskupenie Neuvěřitelno).


4 živly pre najmenších …

Detské 4 živly (hudobný workshop) budú prebiehať v Banskej Štiavnici od 7. do 9.8.2015.

Počas tvorivej dielne, ktorú bude viesť Marek Kundlák v spolupráci so Zuzanou  Tkáčikovou sa deti zmenia na majstrov zvuku. Úlohou malých majstrov bude vytvorenie podkladu pre kratučkú rozprávku. Nebudú však postupovať celkom tradične. Na začiatok sa pokúsia nájsť medzi starými vecami predmety, ktoré by mohli vydávať zaujímavé zvuky. Následne si vyrobia jednoduché hudobné nástroje a zoznámia sa s novými zvukmi.   Na záver tento malý orchester predvedie svoj nacvičený hudobný podklad k rozprávke aj verejnosti.  (nedeľa 9. augusta o 14:30 v kine Akademik)

Workshop bude prebiehať v budove Základnej umeleckej školy na Trojičnom námestí v týchto časoch:

Piatok: 12:00 – 18:00

Sobota: 10:00 – 18:00

Nedeľa: 10:00 – 14:30

Pár praktických informácií na záver … 

Workshop je kapacitne obmedzený, určený pre vopred prihlásené deti vo veku od 6 do 12 rokov. Akreditačný poplatok je 12 eur za jedno dieťa, zahŕňa účasť na workshope a pitný režim, nezahŕňa stravu, ubytovanie ani vstup na filmové predstavenia. Tri bezplatné miesta na workshope sú určené pre deti zo sociálne slabších rodín. Deti môžete prihlasovať na adrese silvia.klasa@gmail.com.

Zašlite nám prosím meno a vek dieťaťa, ako aj telefonický kontakt, po akceptácii prihlášky vám zašleme informácie o platbe. Stornovať účasť dieťaťa na seminári je možné do 1. 8. 2015, v tomto prípade vraciame celý akreditačný poplatok.


  4 živly 4 živly 4 živly

Akreditáciu na celé podujatie môžete získať online registráciou za zvýhodnenú cenu 22 €, priamo na mieste bude stáť akreditácia na celý program seminára 25 €. Cena samostatnej vstupenky na jednotlivé projekcie je 3,50 €.

Viac informácií o programe a vstupnom nájdete na www.4zivly.sk.

A taktiež nezabudnite venovať svoj „like“ aj facebook-ovej stránke 4 živlov:  https://www.facebook.com/4ZIVLY?fref=ts 

Príďte si aj vy vypočuť, pozrieť,  ochutnať, ovoňať a pocítiť 4 živly na vlastnej koži spolu s nami. 

Tešíme sa na vás !

  

 Miroslava  Luptáková