Trochu iný deň – Šifrovačka

Šifrovačka.  Táto „hra“ mi nič nehovorila  až dodnes, kým som nezačala študovať tu, na Gymnáziu Andreja Kmeťa v Banskej Štiavnici.

šifrovačka3

V jeden zamračený štvrtok,  sme sa všetci prváci veľmi potešili informácii, že jedno dopoludnie nebudeme len hriať školské stoličky v triedach, ale spoznáme svoje nové študijné mesto a vytvoríme si priateľstvá aj s ľuďmi z iných tried. Štvrtáci nám v tom pomohli už hneď na začiatku rozdelením do ôsmich tímov. Takto rozdelení sme boli pripravení  vyštartovať.

šifrovačka1Prvé stanovište bola botanická záhrada, kde sme sa navzájom vozili na fúrikoch (občas niekto niekoho vysypal, no čo už, aspoň mali lesníci divadlo). Na ďalšej zastávke – Ružovej ulici, si naše staršie kolegyne zmysleli, že chodiť normálne je pre nás príliš jednoduché a tak nám navzájom zviazali šnúrky na topánkach. Odtiaľto sme sa presúvali už v pároch, k domu Maríny. Po vymyslení ľúbostnej básničky (adresovanej kameňu) sme dostali ďalšiu indíciu „choďte proti prúdu vody“, čiže smerom hore, na Trojičné námestie, k fontáne. Tu sme dostali challenge – prejsť určitú trasu na ôsmich nohách, čo by samozrejme nebolo nič ťažké, keby nás nebolo v tíme desať. Nakoniec sme to však zvládli. Od fontány naša cesta sperovala na Starý zámok. Tu sa nám darilo vytvárať dosť čudesné pózy, pri prenášaní jablka z rôznych častí nášho tela. „Pod Piargskou bránou“ – znel názov ďalšieho stanovišťa.  Tu sme sa zdržali asi fakt najkratšie, nakoľko tajničku o zaujímavostiach Štiavnice a jej okolí sme vyplnili raz dva. Následne sme bežali na Nový zámok a dole kopcom k soche Andreja Kmeťa, čo bol pre nás dostatočný oddych. Po vytvorení čo najoriginálnejšejselfie sme z posledných síl uháňali naspäť do školy.

šifrovačka5

   Vyhodnotenie bolo na školskom ihrisku , kde sa  prihliadalo na čas, za ktorý sme celú trasu prešli a papierové stužky na rukách, ktorými sme boli zviazaní po dvojiciach.  Môj tím bol najrýchlejší, vyhrali sme! Odmenou za doslova „behanie“ po Štiavnici, bola pizza, ktorú sme si všetci vychutnali.  

A ako ste nás mohli v meste rozoznať?  No predsa tak, že sme boli zmaľovaní viac než veľkonočné kraslice či klauni v cirkuse.

Hoci som Štiavnicu celkom dobre poznala už predtým, po tomto zábavne strávenom dopoludní ju poznám ešte lepšie. Myslím si, že táto akcia sa rozhodne vydarila, pretože štvrtáci ju zorganizovali výborne. Už teraz sa teším, ako ju budeme vo štvrtom ročníku pripravovať pre našich mladších spolužiakov my.

Veronika Radobická, I.C

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>