Taký bežný deň na Gymnáziu

Gymnázium miesto kde sa mladí usilovne vzdelávajú… spia, ulievajú sa prípadne premýšľajú o tom,  čo tam vlastne robia. Ale aj z tejto pochybnej mládeže sa z najväčšou pravdepodobnosťou dostane na výšku Taký normálny deň na Gymnáziuv celku slušné percento. Toť kvôli jednoduchej skutočnosti, že z gympla nemáte kam inam ísť. Dnes vám predstavím jedno konkrétne zariadenie gymnaziálneho typu.

Dnes dámy , páni a študenti ktorých pohlavie sa hádať neodvažujem vám predstavím Gymnázium Andreja Kmeťa. Chválu banskobystrického okresu a…

Máme pokyny od vedenia že máme urýchlene začať našu prehliadku. Tak teda ešte raz       vítam všetky štúdiachtivé formy života –  ráčte vstúpiť bránami nechceného poznania, prejsť sa chodbami zničených snov a preplávať morom červenej, ktorá vytiekla z pier opravujúcich učiteľov a pridusila nejedného žiaka.

Naša prehliadka započne prechodom cez šatne, kde môžete zacítiť arómu tvorenú prachom, potom a slzami. Nebojte sa aj keď výpary môžu dráždiť vaše sliznice uisťujem vás že naši chemický experti potvrdili, že po pár dňoch by mali bolesti ustať a nenesú trvalé následky žiadneho druhu. Po vašej pravej ruke môžete vidieť kŕmitko, alebo bufet, ako toto miesto prijímania živín radi nazývajú. No nezastavujme, máme toho veľa na pláne a niečo tak materiálne, ako jedlo nás nesmie zastaviť.

Spočiňte pohľadmi na našej rozľahlej telocvični. No, možno som použila trochu silný pojem v každom prípade je to priestor dostačujúci pre ping-pong, na rozľahlejšie športy máme vonkajšie ihrisko a v zime nás veľkodušne katolícke gymnázium nechá byť  v ich telocvični- takže žiadne straty.

Teraz sa presunieme na prízemie… Áno to som nespomenula- naša škola má dve prízemia, alebo sme teraz v podzemí? Ťažko povedať každopádne je to skvelý spôsob ako predviesť žiakom už v dňoch nástupu, že im to uľahčovať nemienime. Starý dobrý test šokom, keď máte pocit, že ste na druhom poschodí, ale vaša trieda tam nie je. Krásne časy, keď sme boli prváci tak naivní, nevinní a plní optimizmu. Všetko sa raz v prach obráti, nemám pravdu? Ak by si návštevníci prestali prezerať  naše umelecky vyrezávané zábradlie na schodoch a nasledovali.

Opatrne vážení, blížime sa k miestu záhadnému a nebezpečnému no napriek tomu sa nám naskytol pohľad na jedného z profesorov.

- Dobrý deň. -

- Tereza čo robíš? -

- Pracujem na spopulárnení našej školy mám povolenie od vedenia. -

- Pokračuj v činnosti. -

- Samozrejme… -

To bol pán profesor Kindji veľmi oddaný svojej práci, hlavne pri tvorbe písomiek si dáva záležať. Vráťme sa na cestu k zborovni a na tomto poschodí konečne uvidíme zvyšok učiteľského zboru v akcii. Konečne teda vidíme miesto, kde prežívajú deň učitelia, miesto ktorým za deň pretečú litre kávy a prejdú desiatky písomiek ktoré majú rozhodnúť o našich osudoch. Počujete aj vy tie výkriky? Hmm, keď sa nad tým tak zamyslím, zborovňa nie je až tak zaujímavá, prejdime do multimediálnej učebne mala by tam byť hodina chémie, bude to tam bezpečnejšie.

…O 10 minút neskôr…

-Boli tamto všetci čo sa napili z tej divnej fľaštičky? -

-  Všetci… -

Taký bežný deň na GymnáziuVýborne, tak teda necháme medikov, aby pumpovali žalúdky a my budeme pokračovať v prehliadke. Naším ďalším stanoviskom je fyzikálne laboratórium kde je pripravený experiment z oblasti elektro-magnetizmu… čo? Že by ste radšej videli niečo menej nebezpečné? Samozrejme hodina dejepisu bude ako stvorená pre ukľudnenie nervov. Tu by bolo vhodné spomenúť, že naše gymnázium má taktiež bilingválnu časť na ktorej sa isté predmety vyučujú v angličtine. Dejepis je taktiež jedným z nich no pre všeobecné porozumenie sa dostavíme na hodinu vedenú po slovensky. Ráčte vstúpiť do učebne.

- Pán profesor,  aké boli najčastejšie spôsoby mučenia v tej dobe? -

Vidím, že ukážky hodín nie sú úplne najlepší nápad, ale náš floorbalový tím hrá v telocvični katolíckej školy majú na konte zopár úspechov. Bude to určite zaujímavé, hlavne keď som počula, že náš tím hrá s veľkým nadšením a entuziazmom.

Ešteže tí medici neodišli skôr, hokejku som z tela ešte nevyťahovala, no hej všetko je raz prvýkrát. Ehm kde sú všetci? V bufete?

TerezaVajsová III.B

Golem

sara-golem3

One thought on “Taký bežný deň na Gymnáziu

  • 1. apríl 2015 at 22:03
    Permalink

    Vďaka za pochvalu iné články môjho pôvodu sa tu iste ukážu aj keď pravdepodobne nie príliš často. Neskutočne si cením akúkoľvek odozvu takže si ma veľmi potešila svojou inteligentnou a vtipnou odpoveďou :D

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>