Šifrovačka 2015…

…alebo spoznaj Štiavnicu.

8.októbra triedy IV.B/C zorganizovali pre prvákov už 5.ročník šifrovačky. Hlavnou myšlienkou je nielen spoznať Banskú Štiavnicu,mesto v ktorom študujeme, ale taktiež spoznať nových spolužiakov aj inak ako vrámci vlastnej triedy.

Prváci boli rozdelení do skupín a boli zapojení do aktivít na školskom ihrisku,ktoré určili v akom poradí pôjdu na prvé stanovište. Trasa viedla od nášho gymnázia do botanickej záhrady,na Ružovú ulicu,k domu Maríny,k fontáne na námestí,na Starý zámok,k Piarskej bráne,na Nový zámok a k soche Andreja Kmeťa.

Na každom stanovišti museli splniť nejakú úlohu,za ktorú dostali indíciu na ďalšie miesto a farebnú stužku. Na konci museli stužku doniesť v neporušenom stave,aby sa im neprirátal trestný čas. Najlepšie družstvo,ktoré vyhralo pizzu, bolo na čele so štvrtáčkami Klaudiou Klingovou a Dominikou Špirekovou.

Touto cestou sa chcem poďakovať aj ostatným spolužiakom zo štvrtých ročníkov,ktorí si našli čas niečo takéto zorganizovať a že tradícia šifrovačky stále pretrváva.

Petra Krňanová, IV.B

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>