Pavla Prieberová – “V tanci môžete vyjadriť všetko.”

Maximálne talentovaná, vždy dobre naladená, ambiciózna no hlavne neskutočne inšpiratívna.  Reč je o žiačke druhého ročníka našej školy Pavle Prieberovej. Pavla bola vždy dôkazom toho,že cesta za vaším snom nemusí byť vždy bezproblémová, ale keď zotrváte, výsledok bude zaručene stáť za to.

11178476_912958912060624_927223485_n – Od kedy sa venuješ tancovaniu ?

Začala som na aerobiku v prvom ročníku na základnej škole  kde sa mi tancovanie zapáčilo. V druhom ročníku som sa pridala ku Texaskám a ako prváčka na gymnáziu som sa stala súčasťou skupiny Appplause.

- Aké boli tvoje začiatky ? Išlo ti tancovanie od začiatku ?

Ani zďaleka. Ako malá som sa ledva vedela hýbať do hudby. Musela ma to dokonca učiť mamina. Staršie tanečníčky mi neskôr povedali že si ma najskôr ani nevšímali a, že som ich príjemne prekvapila.

- Myslíš si, že kvalita tancovania závisí viac od talentu alebo od častého tréningu ?

Talent je potrebný, to ti povie každý . Ale viem, že keby som netrénovala  tak sa nenaučím počúvať hudbu srdcom, vnímať ju a podobne…nedá sa presne povedať čo viac zaváži, ale podľa mňa, ak nie je talent tak nie je o čom.

- Mala si niekedy problém stíhať aj školu aj tancovanie zároveň ?

Ani nie. I keď to niekedy bolo ťažké, keď  som mala počas týždňa aj tréningy aj vystúpenia. Často som vymeškávala zo školy. Ale cítiteľné problémy som nikdy nemala.

-  Bola si vždy s tanečným kolektívom spokojná ?

Vždy sa nájdu ľudia ktorí ti nie sú až tak po vôli. Samozrejme, takí boli aj na Texaskách. Ľudia ktorí pili krv, ohovárali, nesnažili sa a potom sme kvôli nim mali všetci  problémy.  Ale momentálne zloženie skupiny sa mi páči, dievčatá mám veľmi rada.

- Stretla si sa vždy s podporou alebo boli aj takí ktorí tvoju záľubu nepodporovali ?

Moja mamina ma plne podporuje keďže tancovanie bolo aj jej snom ktorý sa  bohužiaľ nesplnil. Samozrejme, podporuje ma aj zvyšok rodiny a kamaráti. Vlastne väčšina mojich kamarátov miluje tanec takže sa niet o čom baviť.

-  Mala si niekedy pocit, že s tancovaním skončíš ?

Boli také okamihy. Isté obdobie som sa nezúčastňovala na tréningoch  a občas som sa cítila nedocenená. Ale vydržala som a tancujem stále.

-  Čo ťa tancovanie naučilo ?

 Naučilo ma to byť sama sebou. A pozdvihlo mi to sebavedomie. Kým som netancovala mala som pocit, že nie som v ničom dobrá a to sa zmenilo.

- Koľko času venuješ tréningu ?

Momentálne máme tréningy iba raz do týždňa, prípadne máme víkendovku. Je to dosť málo, ale lepšie ako nič. A samozrejme, že doma tancujem stále.

11180141_912958928727289_2007105931_n-  Akým tanečným štýlom sa venuješ  momentálne a akým by si sa chcela venovať v budúcnosti?

Najnovšie pracujeme na írskych tancoch. No mimo toho sa venujeme mnohým tanečným žánrom. Tancujeme napríklad jazz, hip hop, balet, latino či rock. Ja osobne mám rada všetky tanečné žánre

-  Rozmýšľala si niekedy, že by tanec mohol byť v budúcnosti tvoje povolanie ?

Rozmýšľala som o tom v čase, keď som ešte chcela ísť na konzervatórium, ale už ani veľmi nie. Možno ako záľuba,  ale určite nie na plný úväzok. Aj keď … možné je všetko.

- Čo by si odkázala ľuďom ktorí sa chcú venovať tancovaniu ?

Že si tanec zvolili správne. V tanci môžete vyjadriť všetko, kým naozaj ste bez toho aby vás odsudzovali, všetko čo cítite bez toho aby ste niekomu ublížili. Pri tanci fakt nezáleží na tom kto si, odkiaľ si a aký si. V tanci sú si všetci rovní a v tom je tá krása.

 Pavlínke by sme sa chceli za rozhovor srdečne poďakovať a popriať jej veľa, preveľa úspechov v tancovaní a aj vo všetkom inom.

Andrea Nemcová 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>