Octová sprcha alebo aj Vojenský výcvik prvákov.

Na každej škole je zvykom konanie imatrikulácií, ktoré majú študentov prvých ročníkov privítať na novej škole a utužiť vzťahy s inými, najmä tretími ročníkmi. Naše gymnázium nie je výnimka a tak nás prvákov už od nástupu na školu druháci, tretiaci a dokonca aj profesori strašili nadchádzajúcou „sviatosťou“ ktorá sa má konať na jeseň. Začalo to falošným poplachom keď tretiaci nabehli na hodinu angličtiny, vrieskali, búchali, kreslili nám po tvárach a bolo očividné že si to užívajú. Vtedy sme to zobrali za ten vtipnejší koniec a užívali sme si to aj my.12226410_508397246035004_779658816_n

Dokonca keď nám oznámili že sú to falošné imatrikulácie, ostali sme sklamaní. Stihli sme spraviť nekonečno veľa fotiek a ďalej to neriešiť, dúfajúc že ozajstné imačky prídu o dosť neskôr. A dočkali sme sa ich, bohužiaľ. Naša milá triedna profesorka nám chvalabohu naznačila kedy sa budú konať a tak sme boli vyzbrojení starým oblečením a dobrou náladou, ktorá sa však väčšine z nás neskôr pokazila. Scenár z falošných imatrikulácií sa zopakoval, nuž teraz nám nad školou neoznámili že môžeme ísť späť do tried ale brali nás do kultúrneho domu. Každý prváčik dostal na hlavu „vojenskú“ čiapku. My, večne hladní teenageri sme sa cestou stihli najesť a schytať poznámku: „No čo, dievčatá, posledná večera?“ Bodaj by.

Keď sme sa usadili v kulturáku, čakali sme asi 30 nekonečne dlhých minút kým začneme. Boli sme nedočkaví a zvedaví. Keď sme konečne začali, tak sme boli dokonca aj šťastní. No, to šťastie rýchlo pominulo keď chlapci zistili že sa chystá módna prehliadka a že o pár minút stratia svoju mužnosť pred celou školou. Našťastie väčšina z nich to zobrala športovo a naše krásne modelky sa na móle predviedli v plnej kráse a ulahodili aj porotcovskému očku. Aj milé úsmevy sa nám však neskôr skrivili do znechutených pohľadov keď sme zacítili smrad všade prítomného octu, ktorý nie a nie zmiznúť. Nuž do ďalšej úlohy, prasknúť balón s octom sa väčšina dievčat veľmi nehrnula a myslím že chlapcom ktorí od otcu smrdeli ešte ďalšie tri dni sa to tiež veľmi nepozdávalo, no imatrikulácie sú imatrikulácie a museli to splniť. Nakoniec aj tak schytali vajce na hlavu, takže ich prvé kroky z pódia viedli rovno na záchod aby to dostali z vlasov, ale márne. Väčšina disciplín ako napríklad kvíz, alebo jedenie tohto či tamtoho malo celkom ďaleko od vojenského výcviku. Jediná disciplína vo vojenskej tematike bolo podliezanie stolov v kečupe, vajciach, špagetách a ďalej radšej ani nechcime vedieť, minúta ticha pred všetkých zúčastnených. Disciplína ktorá bola určite „schválená“ bola šnúra z oblečenia pri ktorej boli žiaci „férovo“ rozdelení na dievčatá a chlapcov. Myslím že naozaj nebolo ani potrebné začať aby sa vedel víťaz, nuž keďže sme silné a nezávislé ženy tak sme sa nechceli dať zahanbiť a okrem tenisiek šli dole aj iné kusy oblečenia, kto tam bol, videl. Ako odmenu dievčatá dostali koláčik s treskou, chilli, šumienkou, pudingom a bohvie ešte s čím. Aj víťazi si však odniesli trest v podobe vajca vo vlasoch.

Celé imatrikulácie boli porušením hesla: „My vás nechceme zosmiešniť, my sa chceme baviť“ ktoré nám tretiaci na začiatku predniesli. Zlatý klinec programu bolo odovzdávanie certifikátov o absolvovaní výcviku pri čom si mal každý prvák nájsť krstného rodiča, ale keďže sa tretiaci nezhodli, väčšina z nás ani nevie kto je jeho krstný rodič a či vôbec existuje. Pevne dúfame že imatrikulácie ako tieto sa už nebudú opakovať, keďže my nemáme na čo dobré spomínať. S pozdravom pre našich stratených krstných rodičov, Vaši prváci.

Ema Rýdza I.B

Golem

sara-golem3

One thought on “Octová sprcha alebo aj Vojenský výcvik prvákov.

  • 13. november 2015 at 22:10
    Permalink

    Rýdzo kritický článok.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>