Novinársky workshop

Golem - workshopPosledné sekundy. Ticho pretína dlho očakávaný zvuk zvončeka, všetci akoby pod vplyvom jedného zaklínadla sa zdvihnú a tváriac sa, že sa musia vrátiť domov/ na internát, inak sa skončí svet, sa ponáhľajú skryť sa za steny svojej skrýše. No čo tých pár, ktorí dokážu svoj čas obetovať a urobiť niečo viac…  Dňa 24.11 sa uskutočnil práve pre týchto študentov novinársky workshop.

Dve hodiny poobede. Do školy zavítal náš prvý hosť, známy slovenský novinár pán Eugen Korda. Prísne vypadajúci, no veľmi milý človek prišiel z Bratislavy, aby sa s nami porozprával o svojej práci. Uvítali sme ho najskôr v knižnici a kým si tam vychutnával kávu do M jednotky, pomaly prichádzali účastníci. Zanedlho k nám zavítal, tento krát nie až z takej diaľky, redaktor RTVS pán  Miroslav Debnár.

So zjavne konečným počtom účastníkov sme mohli workshop začať. Pôvodne som si aspoň ja myslela, že tu  budeme makať na článkoch a počúvať rady, ako pri tom nerobiť chyby. No ako vždyGolem - workshop, keď od niečoho očakávame nejaký “presný scenár”, stane sa presne opak. A tak vznikla príjemná debata s hosťami o tom, čo znamená viesť  časopis.Do debaty nám pribudol aj tretí hosť – slovenský spisovateľ pán Juraj Červenák. Tri hodiny ubehli ako pár minút. Vystriedali sme viacero zaujímavých tém a ešte viac inšpiratívnych názorov.  V konečnom dôsledku nás workshop doviedol k myšlienke vytvoriť internetovú verziu časopisu, na ktorej teraz usilovne pracujeme.

 

Na záver pridávam pre mňa najdôležitejšiu myšlienku, ktorú som si z workshopu odniesla:” Nie je dôležité, či píšete správne podľa nejakých fiktívnych pravidiel, dôležité je, že vás to baví a vašich čitateľov upútalo to, čo napíšete.” 

  Golem - workshop   P1060687Golem - workshop

Sára Dolná II.B

Golem

sara-golem3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>