Moja žiacka školská rada

 selfie

Dňa 27-28.10.2015 sme spolu so spolužiakom Borisom Buzalkom z 1.A triedy, absolvovali školenie „Moja žiacka školská rada“ v Banskej Bystrici. Školenie bolo určené pre nových predsedov a zástupcov žiackych školských rád.

Dúfali sme, že sa naučíme čo to vlastne žiacka rada je, aké máme možnosti a čo by sme ako členovia mali alebo naopak nemali robiť. Rovnako našim cieľom bolo zoznámiť sa s novými ľuďmi, získať kontakty a tiež zlepšiť komunikačné zručnosti. Myslím, že naša vízia bola splnená a všetko sa nám podarilo dosiahnuť.

Prvý deň, utorok ráno, sme prišli do penziónu, v ktorom sa malo školenie konať. Ubytovali sme sa a neskôr stretli v miestnosti, v ktorej celé školenie prebiehalo. Na začiatok sme robili pár zoznamovacích aktivít, vďaka ktorým sme si zapamätali mená a bližšie sa medzi sebou spoznali.

Naše milé školiteľky Gabi a Zlatka na nás hneď zo začiatku vytiahli dva, pre mňa nové, pojmy: participácia a legislatíva, o ktorých sme si podrobnejšie porozprávali. Rozprávali sme sa tiež o zložení ŽŠR, voľbách a štruktúre. Každý z nás porozprával o svojej ŽŠR, o jej fungovaní a problémoch. Samozrejme pomedzi tieto aktivity sme mali obed a prestávky, kedy sme sa mohli lepšie spoznať.

Keďže vonku bolo veľmi pekné počasie naše školiteľky pre nás vymysleli veľmi kreatívnu aktivitu, v ktorej sme vyskúšali kvality vlastnej verbálnej a aj neverbálnej komunikácie. Po večeri sme každý odprezentovali činnosť a aktivity svojej ŽŠR. Na „dobrú noc“ sme si zahrali malý vedomostný kvíz. Tím, v ktorom som bola, vyhral vyhral prvé miesto a sladkú odmenu. Po poslednej aktivite sme sa rozdelili na izby, maximálne vyčerpaní a zničení.

Na druhý deň ráno sme boli stále veľmi uťahaní, no školiteľky nám hneď zrána vymysleli jednoduchú aktivitku na prebratie s malým telocvikom – trošku sme si zadrepovali a zaskákali.

Hneď potom sme na chvíľu prebrali úlohy koordinátora našej ŽŠR zisťovali sme aké sú jeho úlohy, čo sme hneď porovnávali s fungovaním na našej škole. Ďalšou skvelou aktivitou bolo zahrať scénku. V scénke sme museli mať predsedu, podpredsedu, členov ŽŠR, koordinátora a riaditeľa. Úlohou mojej skupiny bolo zahrať scénku na tému „zriadenie školského bufetu na škole“. Ukázali sme, ako by to malo vyzerať na zasadnutí ŽŠR a tiež ako môže vyzerať podanie nového návrhu pani riaditeľke, jeho prípadné schválenie/neschválenie. Poslednou úlohou bola tvorba vlastného „akčného“ plánu. Na záver sme si obidva dni spoločne ohodnotili, dali chutný obed a rozlúčili sa.

Som veľmi rada, že som sa mohla školenia zúčastniť pretože som sa naučila veľa nového, spoznala skvelých ľudí a zažila kopec srandy.

Viktória Bitušíková I.B

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>