MiniErasmus

MiniErazmusBol taký obyčajný novembrový večer,keď mi prišla správa od spolužiačky. „Videla si čo pridali do skupiny ten Erasmus?“ Pomyslela som si,čo kto zase organizuje.Ako to však býva,zapla som facebook,našla si školskú skupinu a začala čítať.

MiniErasmus. Čo to je? Je to projekt pre stredoškolákov,ktorý im umožňuje zažiť na pár dní vysokoškolský život.Chvíľka rozmýšľania bola na mieste,no nakoniec som si povedala,prečo nie.Náš pôvodný výber bola Univerzita Komenského v Bratislave,no než sme stihli poslať prihlášky,všetky miesta boli obsadené,a tak sme sa obe rozhodli pre Paneurópsku vysokú školu taktiež v Bratislave.Za pár dní nám prišli e-maily s oznámením,že nás vybrali.Naše mená samozrejme putovali na schválenie vedeniu školy,a spolu s ďalšími dvoma dievčatami nás teda oficiálne čakali 4 dni plné zážitkov v hlavnom meste.MiniErazmus

Dni sa míňali a prišla osudná nedeľa,kedy sme poobede nastúpili na vlak a cestovali za dobrodružstvom.Na hlavnej stanici sme vystupovali popravde trochu roztrasené a so stresom,no to sa nasledujúce dni zmenilo.Ubytovanie bolo zaistené v hosteli,a ďalšie ráno sme absolvovali oficiálne otvorenie projektu na fakulte masmédií,po ktorom sme sa rozdelili podľa jednotlivých fakúlt.Môj zoznam prednášok sa začal angličtinou v masmédiách,následne sme sa presunuli do mediálneho centra,kde sme si vyskúšali moderovanie.Povinný program sa končil diskusiami,z ktorých sme si mohli vybrať-Budúcnosť EÚ a Slovenska,alebo Moja cesta k úspechu.Oboch sa zúčastnili aj účastníci MiniErasmu na iných školách v Bratislave,než PEVŠ.

MiniErazmusUtorok a stredu pokračovali doobedňajšie prednášky,pričom poobedňajší program bol v utorok tvorený workshopmi a v stredu oficiálnym ukončením projektu,ktorých sme sa taktiež zúčastnili všetci „blaváci“.Okrem povinného programu sme však mohli absolvovať aj ten nepovinný,zložený z rôznych workshopov,prehliadok mesta,či jednoducho kinom.Takisto sme mohli prepnúť do vianočnej nálady vďaka bratislavským vianočným trhom,či okúsiť atmosféru Univerzitnej hokejovej ligy na zápase Paneuropa Kings.

MiniErasmus je projekt,ktorý poskytuje príležitosť spoznať nových ľudí,nové miesta,dokáže vám pomôcť s výberom vysokej školy.Spoznáte mesto,v ktorom na tých pár dní žijete,nakoľko každá časť programu sa koná na inom mieste,a v podstate sme navštívili všetky vysoké školy hlavného mesta.Pri ďalšej možnosti neváhajte a zapojte sa do projektu aj vy! Myslite však na to,že študenti do 18 rokov sú povinní hľadať si vlastné ubytovanie!;-)

Katarína Kršiaková III.B

Golem

sara-golem3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>