Letný filmový seminár 4 Živly

V dňoch 10. až 14. augusta  2016 sa v Banskej Štiavnici uskutoční už 18. ročník letného filmového semináru 4Živly.

 

Témou tohtoročných 4Živlov sa stala MLADOSŤ.  „Výber MLADOSTI ako témy pre 18. ročník seminára sa ukázal ako šťastné riešenie, podarilo sa nám vybrať veľmi zaujímavé filmy a vytvoriť jednu z najsviežejších kolekcií, aké sme na 4 živloch doteraz mali. Povedali sme si, že hoci filmové podujatie už v osemnástke nemôžeme označovať ako mladé, dokážeme, že aj v tomto prípade je vek len číslo a MLADOSŤ oveľa širší pojem,“ hovorí Ondrej Starinský, výkonný riaditeľ seminára.

                   mladosť  4Živly 4zivlymladosť 4Živly

Seminár do Banskej Štiavnice prinesie široký výber  hraných, dokumentárnych, experimentálnych či animovaných  filmov. Nebudú chýbať ani slovenské premiéry a to konkrétne premiéra rebelantského maďarského dokumentu Flákač (r. Gábor Hörcher, 2014) či lotyšskej snímky Ešte som tu (Renars Vimba, 2016). 

Do programu bolo zaradených aj niekoľko nemeckých filmov.  „Počas zimnej verzie seminára, ktorá každoročne predchádza väčšiemu letnému podujatiu, sme v spolupráci s Goetheho inštitútom predstavili podžáner tzv. nemeckého mumblecoru. Stretol sa s veľkým úspechom a my sme sa rozhodli zaradiť do programu letných 4 živlov trojicu filmov, ktoré naznačujú, ako k fenoménu mladosti pristupujú súčasní nemeckí filmári,“ dodáva Starinský.

Filmy budú premietané už tradične v kine Akademink, Kultúrnnom centre či na Amfiteátri. Vďaka 4Živlom ožije aj futbalový štadión FK Sitno, na ktorom prebehne projekcia filmu Indiánske leto i nádvorie Starého zámku s filmom Ľudia v nedeľu. 

Okrem filmov bude seminár obohatený o množstvo sprievodných podujatí, nielen pre dospelých. Detský hudobný workshop určený pre deti vo veku od 8 do 12 rokov sa uskutoční v dňoch 12. až 14. 8. 2016. Bude prebiehať  v budove Základnej umeleckej školy na Trojičnom námestí nasledovne: 

Piatok: 12:00 – 18:00

Sobota: 10:00 – 18:00

Nedeľa: 13:00 – generálka (vo veľkej sále KC), 14:00 verejné vystúpenie

Detičky si počas workshopu vymyslia a  nacvičia hudobný podklad k rozprávke Kedysi na modrom mesiaci, ktorý následne predvedú počas verejného vystúpenia v Kultúrnom centre. 

Všetky ďalšie potrebné informácie nájdete na stránke www.4zivly.sk/

Príďte s nami omladnúť do Banskej Štiavnice.

Miroslava Luptáková

4zivly_MLADOST_plagat

Golem

sara-golem3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>