Komunikačná výchova s Karolom Farkašovským

Komunikačná výchova s Karolom FarkašovskýmMédia sú všade okolo nás, možno o nich viete a možno nie … No dôležitejšie je to, že média nás môžu ovplyvňovať takmer na každom kroku. Ako predísť tomu aby sa z nás nestali len ovce nasledujúce veľké tmavé obrazovky ? Na túto otázku mal odpoveď náš vzácny hosť Karol Farkašovský.

Komunikačná výchova s Karolom FarkašovskýmNa začiatok vám nášho hosťa predstavím. Pán poslanec národnej rady, Karol Farkašovský, v minulosti pracoval ako redaktor televíznych novín. Prišiel na našu školu, aby nás oboznámil s jeho návrhom – zaviesť medálnu výchovu na škole a samozrejme tiež vzbudiť náš záujem o túto problematiku.

O čom by mal byť tento predmet ? Keď sa povie komunikačná výchova, človek si väčšinou predstaví média alebo rozhovor. No táto mediálna výchova by mala obsahovať niečo oveľa viac. Mala by nás naučiť správne vystupovať na verejnosti, napísať žiadosť o prijatie do zamestnania, taktiež by nás mala viesť k tomu, aby sme neverili všetkému, čo nám „vytŕčajú pred oči“, ale mysleli kriticky.

Komunikačná výchova s Karolom FarkašovskýmPrečo vedieť komunikovať ?  „Komunikácia je ako živý organizmus, je v neustálom vývoji..“ S týmto výrokom nášho hosťa musím úplne súhlasiť. Ďalším dôležitým poznatkom alebo skôr podotknutím bola skutočnosť, že komunikácia neznamenajú len slová, ale aj mimika, chôdza či etiketa. Je toľko možností ako môžeme komunikovať s naším okolím a taktiež ako rýchlo si o nás môžu iní ľudia utvoriť názor. A presne kvôli tomuto je dôležité vedieť správne komunikovať v každej situácii.

   Dvakrát mysli, raz otváraj ústa. Aj takto by sa dalo zhrnúť umenie Komunikačná výchova s Karolom Farkašovskýmkomunikovať jasne a zrozumiteľne. Pretože bohužiaľ rýchlosť našej reči je oveľa pomalšia ako rýchlosť nášho myslenia. Ten, kto tieto dve rýchlosti nezvláda kombinovať sa stáva otrokom svojich myšlienok. Aj toto je dôvod prečo sa učiť komunikovať na školách.

Na koniec dodávam, že komunikácia je všade okolo nás a môže sa stať naším najlepším priateľom, keď ju zvládneme, alebo naopak naším najhorším nepriateľom, ak ona prekoná nás.

Sára Dolná

Golem

sara-golem3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>