Everything For Everyone

Váhate nad účasťou v projekte pre mládež v zahraničí? GOLEM revue vám prináša článok Niny Herianovej o mládežníckej výmene v Španielsku a možno sa rozhodnete ;)

11079842_945763738787263_1278633600_nV termíne 26. 3 – 3.4. 2015 som sa zúčastnila mládežníckej výmeny v Španielsku, neďaleko Madridu. Hlavnou témou tejto výmeny bola nezamestnanosť mladých. Ďalej to bolo zamerané na zoznámenie sa s inými kultúrami. Táto výmena bola pre ľudí od 16 do 18 rokov zo Slovenska, Česka a Španielska.

Na prvý pohľad to vyzeralo ako vážny projekt, skutočnosť však bola oveľa vtipnejšia. Ubytovaní sme boli v hosteli v nejakej španielskej dedine, kde nikto nevedel, kde je sever a mysleli si, že sme z Estónska. Už v prvý deň sme zažili mnoho prekvapení. Napríklad – namiesto 16-18 ročných študentov zo Španielska nás na mieste privítali veselí, hluční, pomaľovaní 13-15 roční skauti (nami prezývaní „malí Mexičania“).

Druhý deň sa začal program. Hrali sme rôzne šialené španielske hry a zoznamovali sa. Keďže Španieli majú siestu po raňajkách, pred obedom, po obede a aj medzi tým, trávili sme veľa času s bratmi Čechmi.

11121892_945764112120559_1832371554_nPočas tejto výmeny sme sa zúčastnili aj troch úžasných výletov. Strávili sme celý deň v Madride, kde sme hrali mestskú hru a navštívili mnoho miest, okrem iného aj štadión Real Madrid. Navštívili sme Toledo – krásne stredoveké mesto, či San Lorenzo de el Escorial, kde sa nachádza jeden z najvýznamnejších kráľovských palácov v Európe.

Klasikou na takýchto projektoch je kultúrna noc. Myslím, že Slovensko sme odprezentovali veľmi slušne. Okrem tradičného jedla, sme mali aj 2 kroje a naučili sme ich ľudový tanec.

Počas tejto výmeny som sa zoznámila s úžasnými ľuďmi, s ktorými určite zostanem v kontakte. Určite by som všetkým odporúčala zúčastniť sa na podobnej výmene. Je to neskutočná skúsenosť a mnoho zážitkov, ktoré nemáte šancu zažiť v škole.

 

Nina Herianová, 3.B

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>