Celý svet v poštovej schránke

Kto sa dnes ešte s očakávaním chodí pozerať do poštovej schránky? Možno so strachom, ale s nedočkavosťou? Ľudia si už nezvyknú posielať ani pohľadnice z dovoleniek, stačí zopár fotiek zavesiť na Facebook a všetci známi zaregistrujú, kde ste boli. No napriek tomuto trendu sa vytvára početná skupina mladých ľudí, ktorí sa rozhodli písať si listy. A ako sa zoznámili? Paradoxne, cez internet.

Ja patrím medzi nich. Napísať len tak neznámemu človeku? A o čom asi tak? Vysvetľovať  mu, kde je Slovensko, a že okrem toho, čo sa mám učiť na nasledujúci deň mu nemám čo o mne povedať? Našťastie sCelý svet v poštovej schránkeom pár listov dostala ako prvá ja, nedočkavo som čítala riadok za riadkom a tešila sa z každej nálepky alebo kresby, či darčeka, ktorý mi pribalili. A tak som začala odpisovať…Že sme síce maličký, ale je tu krásne, poslala som pohľadnice so zasneženou Štiavnicou a vysvietenou Kalváriou. Písala som o našej škole, o mladých profesoroch, ktorí tu sú a pomáhajú nám. Opisovala som tradičné Vianoce a naše zvyky…Na čo sa zmieňovať o tom, že mladí sa majú problém zamestnať, že študentov rozčuľuje systém na našej škole, že ľudia nie sú spokojní s vládou? A kde sú? Namiesto toho radšej pripíšem ešte pár riadkov o tom, čo robím a čo ma baví…Pribalím záložku zo šúpolia, ozdobím obálku a už stačí len nalepiť známku a odoslať.

            Kontrolujem poštovú schránku. Každý deň. Aspoň dvakrát. Keď  medzi obálkami z banky natrafím na farebnú obálku z tvrdého papiera, viem, že je z Ameriky a tá druhá, jednoduchá hnedá, ktorá je celá pokreslená, je zo Singapuru. A listy zo Španielska? Farebné ako ich kuchyňa a vždy zaujímavé.

            Stránok, kde sa môžete s niekým dohodnúť na posielaní listov je viacero, ja som sa zaregistrovala na thepostalsociety.com. Je to milé, ako dokáže kúsok popísaného papiera zlepšiť celý deň…a ešte lepší je ten pocit, keď vo vašej schránke objavíte ďalší kúsok sveta.

Katarína Čardášová IV.B

Golem

sara-golem3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>