Bordel v lese

Bordel v lese Nie nadarmo sa hovorí, že Slovensko je malá krajina avšak s veľkým prírodným bohatstvom. Termálne a minerálne pramene sa rozprestierajú na celom území a riek máme tiež neúrekom. Naše národné parky prekypujú jedinečnou faunou a flórou, v ich bujných ekosystémoch  sa nachádza mnoho endemitov. Avšak slovenská príroda ukrýva aj mnoho oblastí, ktoré sú znečistené natoľko, že živočíchy tam hynú a rastliny sa už viac nerozmnožujú. Prečo?

Je to dôsledok čiernych skládok a hlavne smetí len tak odhodených v prírode. Prekáža Vám, keď Vašu prechádzku alebo túru v prírode pokazí pohľad na len tak odhodené PET fľaše, igelitové vrecká, elektrické spotrebiče…jednoducho tento BORDEL. Tak to už viac neprehliadajte ale ODFOŤTE TO.

O čo ide: internetová súťaž o najlepšiu fotografiu s ekologickou tematikou s názvom BORDEL V LESE

Prečo sa zapojiť? : Ak Vám nie je ľahostajný momentálny stav našej unikátnej prírody, ktorá je čoraz viac a viac znečisťovaná. Pomôžte zlepšiť tento stav a hlavne rozšíriť povedomie o tejto problematike.

Dokedy prebieha: do mája

Kde sa koná: v Banskej  Štiavnici

Podmienky:

  • súťaž má dve kategórie:
  • žiak (ZŠ)
  • študent (SŠ)
  • každý súťažiaci môže poslať max 3 fotografie
  • použiť fotoaparát na mobile s rozlíšením 8Mpix
  • fotky zasielajte na email: d.sara.21@gmail.comBordel v lese

Kde hlasovať: na facebook stránke BORDEL v LESE

Výstava: 20 najlepších fotografií bude vytlačených a poslaných do partnerských škôl ako putovná výstava, ktorá bude zakončená vystavením v Banskej Štiavnici pre verejnosť a s debatou a workshopom. Počas debaty s odborníkmi na prírodu budú vyhlásené dve najlepšie fotografie v každej kategórii. Tieto fotografie budú ocenené zaujímavými cenami.

Veronika Radobická.

Golem

sara-golem3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>